Selections for Sligo – Sept. 14th 2020

1.10: HEAVEN HELP US (DANNY MULLINS/PAUL HENNESSY) 1.40: LE HACHETTE (DANNY MULLINS/JOHN RYAN) 2,10: BENEFIT RUN (SEAN O’KEEFFE (3)/ROSS O’SULLIVAN) 2.45: APRILS JOY (CONOR MCNAMARA (5)/GAVIN CROMWELL) 3.20: THEATRE RUN – EW – (DANIEL HOLDEN (7)/MARK CAHILL) 3.50: JERANDME (DENIS O’REGAN/NOEL MEADE) 4.20: I’M NOT ALONE (RICKY DOYLE (3)/CONOR O’DWYER) Continue reading Selections for Sligo – Sept. 14th 2020

Selections for The Curragh – Sept. 13th 2020

2.00: GULLIVER – EW – (JASON HART/DAVID O’MEARA) 2.35: MAGIC WAND (RYAN MOORE/AIDAN O’BRIEN) 3.10: EQUILATERAL – EW – (WILLIAM BUICK/CHARLIE HILLS) 3.40: TERESA MENDOZA – EW – (BILLY LEE/KEN CONDON) 4.10: THUNDER MOON – EW – (DECLAN MCDONOGH/JOSEPH O’BRIEN) 4.40: SEARCH FOR A SONG – EW – (OISIN ORR/DERMOT WELD) 5.15: THE BLUE PANTHER – EW – (DECLAN MCDONOGH/MICK MULVANY) 5.50: HELVIC DREAM – EW – (COLIN KEANE/NOEL MEADE) Continue reading Selections for The Curragh – Sept. 13th 2020

Selections for Leopardstown – Sept. 12th 2020

2.00: NEW EMERALD BAY – EW – (BILLY LEE/JOHNNY MURTAGH) 2.35: WINNER TAKESITALL – EW – (DYLAN B. MCMONAGLE (7)/JOSEPH O’BRIEN) 3.10: FANCY BLUE (RYAN MOORE/DONNACHA O’BRIEN) 3.40: CADILLAC (SHANE FOLEY/JESSICA HARRINGTON) 4.10: JAPAN – W/O FAV – (RYAN MOORE/AIDAN O’BRIEN) 4.45: ESCOBAR – EW – (OISIN ORR/DAVID O’MEARA, IN GB) 5.15: BOLLIVAR – EW – (WILLIAM BUICK/PADDY TWOMEY) 5.50: BUCKY LARSON – EW – (COLIN KEANE/GER LYONS) Continue reading Selections for Leopardstown – Sept. 12th 2020

Selections for Kilbeggan – Sept. 11th 2020

3.10: MISS CEDILLE – EW – (SEAN FLANAGAN/LIZ DOYLE) 3.40: MAM TRASNA – EW – (KEITH DONOGHUE/GORDON ELLIOTT) 4.10: NODOUBTABOUTTHAT – EW – (EOIN O’CONNELL (5)/SHANE CRAWLEY) 4.45: ASHTON COURT (JODY MCGARVEY/JOHN HANLON) 5.20: FLEMINGS DREAM (RACHAEL BLACKMORE/RAY CODY) 5.50: MICK CHARLIE – EW – (SEAN O’KEEFFE (3)/DECLAN QUEALLY) 6.20: A WAVE OF THE SEA (MARK WALSH/JOSEPH O’BRIEN) 6.50: BORO TARI (RACHAEL BLACKMORE/HENRY DE BROMHEAD) Continue reading Selections for Kilbeggan – Sept. 11th 2020

Selections for Limerick – Sept. 11th 2020

12.45: PALIFICO – (SHANE FOLEY/JESSICA HARRINGTON) 1.15: HELL LEFT LOSE (JOE DOYLE/DENIS HOGAN) 1.45: SUNSET NOVA – EW – (ANDREW SLATTERY (3)/ANDY SLATTERY) 2.15: PACHMENA – EW – (COLIN KEANE/JOHNNY FEANE) 2.45: GOLDEN DAYS – EW – (SEAN DAVIS/TRACEY COLLINS) 3.20: LONGBOURN (MARK GALLAGHER/ROSS O’SULLIVAN) 3.50: EASCA PEASCA – EW – (NIALL MCCULLAGH/JOHN OXX) 4.20: THE JAM MAN – EW – (MIKEY SHEEHY (7)/RONAN MCNALLY) Continue reading Selections for Limerick – Sept. 11th 2020

Selections for Navan – Sept. 10th 2020

1.15: DENSE STAR (MIKEY SHEEHY (7)/JOSEPH O’BRIEN) 1.45: BECKWITH PLACE (RONAN WHELAN/TRACEY COLLINS) 2.15: TAR HEEL (MIKEY SHEEHY (7)/JOSEPH O’BRIEN) 2.45: NA BLIANTA BEO (KEVIN MANNING/JIM BOLGER) 3.20: CHARLIE BASSETT – EW – (CHRIS HAYES/NOEL MEADE) 3.50: BARON SAMEDI (DYLAN B. MCMONAGLE (7)/JOSEPH O’BRIEN) 4.20: ROCKVIEW EMPRESS – EW – (COLIN KEANE/JOHN MCCONNELL) 4.50: LEGAL THRILLER – EW – (KEVIN MANNING/JIM BOLGER) Continue reading Selections for Navan – Sept. 10th 2020

Selections for Galway – Sept. 8th 2020

4.00: XERES (CHRIS HAYES/NOEL MEADE) 4.35: SIR JACK THOMAS – EW – (RONAN WHELAN/ADRIAN MCGUINNESS) 5.05: ALL DRESSED UP – EW – (ROBBIE COLGAN/JOHN MURPHY) 5.35: DAME DANDY (KEVIN MANNING/JIM BOLGER) 6.05: WAR HERO – EW – (SHANE MOONEY (7)/ADRIAN MCGUINNESS) 6.35: PRINCESS ZOE (JOEY SHERIDAN/TONY MULLINS) 7.05: GRACE TO GRACE (MIKEY SHEEHY/JOSEPH O’BRIEN) 7.35: STARLIGHT DREAM – EW – (BILLY LEE/MATT SMITH) Continue reading Selections for Galway – Sept. 8th 2020

Selections for Punchestown – Sept. 8th 2020

1.20: SCHOLASTIC – EW – (OAKLEY BROWNE (7)/JOSEPH O’BRIEN) 1.55: RUAILLE BUAILLE (PADDY MULLINS/WILLIE MULLINS) 2.30: DEWCUP (MARK WALSH/TED WALSH) 3.05: ROBINNIA (DAVID MULLINS/WILLIE MULLINS) 3.40: RAZOUL – EW – (SIMON TORRENS (7)/RAY CODY) 4.15: GELEE BLANCHE (PADDY MULLINS/WILLIE MULLINS) 4.50: WEARAPINKRIBBON (PADDY MULLINS/WILLIE MULLINS) Continue reading Selections for Punchestown – Sept. 8th 2020

Selections for Galway – Sept. 7th 2020

4.05: JANUARY JETS (ROBBIE POWER/HENRY DE BROMHEAAD) 4.40: BANJO – EW – (CONOR MCNAMARA (5)/DENIS CULLEN) 5.10: MY SISTER SARAH (CONOR MCNAMARA (5)/WILLIE MULLINS) 5.40: ILIKEHIM – EW – (BRIEN KEANE (5)/WILLIAM DURKAN) 6.10: TIGER VOICE – EW – (ROBBIE POWER/HENRY DE BROMHEAD) 6.40: FLIRTING LEESA – EW – (RACHAEL BLACKMORE/PADDY HAYES) 7.10: IN YOUR SHADOW (SEAN FLANAGAN/NOEL MEADE) 7.40: DAD’S LAD (PADDY MULLINS/WILLIE MULLINS) Continue reading Selections for Galway – Sept. 7th 2020

Selections for Ballinrobe – Sept. 6th 2020

2.05: WESTCOAST TIGER (KEITH DONOGHUE/GORDON ELLIOTT) 2.35: HELIERS BAY (SEAN O’KEEFFE (3)/JESSICA HARRINGTON) 3.10: BUTTONS AND BOWS – EW – (MARK WALSH/PAT FLYNN) 3.45: WARREEDY (DEREK O’CONNOR/BRIAN MCMAHON) 4.15: THOSEDAYSAREGONE (KEVIN BROUDER/CHARLES BYRNES) 4.45: PORTMORE LOUGH – EW – (JODY MCGARVEY/JOHN KIELY) 5.15: FRED THE FOOT (ROBBIE POWER/JOHN MCCONNELL) Continue reading Selections for Ballinrobe – Sept. 6th 2020